Měsíc únor ve školní družině byl tak trochu pracovní, výtvarný, ale taky hudební a hlavně tvořivý. S dětmi jsme se totiž pustili do vymýšlení pohádky na téma: Bylo, nebylo. Hráli jsme si s dřevěnými postavičkami a zkoušeli jsme tvořit nové příběhy. Taky jsme celý měsíc vyráběli zvířátka k dramatizaci písně: Když jsem já sloužil. Takže jsme hodně malovali na karton, ale i kreslili na výkres. Průběžně jsme zpívali a trénovali uvedenou píseň. Tvoření nové pohádky a nácvik písničky probíhá pomalu a pozvolna. Proč? Plánujeme totiž v měsíci březnu besídku pro naše paní učitelky a maminky k MDŽ. Kromě uvedené umělecké činnosti si děti dále úplně běžně hrály s hračkami, využívaly stolní a deskové hry, stavebnice a skotačily na hřišti. A aby toho nebylo málo, tak jme zkoušeli smyslové poznávání chuti, zraku, sluchu, paměti a taky hmatu. Bylo to zajímavé, legrační, a ne vždy jednoduché použít smysly samostatně. Tolik info z bohaté činnosti naší školní družiny v měsíci únoru. 😊

školní družina