Žáci a učitelé naší školy se zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko! V pátek 12.4. se sešli před školou, vybaveni ochrannými pomůckami a sběrovými pytli se vydali do blízkého i vzdálenějšího okolí naší školy ve Šternberku. Skupinky sbírali odpadky okolo oplocení celého areálu školy, další vysbírali veškeré odpadky včetně rozbitého skla na skateparku ve Šternberku. Někteří se vydali sbírat odpad podél potoka či okolí atletického stadionu. Celkem jsme nasbírali přibližně 60 kg odpadu, včetně jedné pneumatiky, starého krytu na veřejné osvětlení, halogenových žárovek a dalšího odpadu, který rozhodně do přírody nepatří. Všem zapojeným dětem i pedagogům patří velký dík za aktivní přístup a odvedenou práci.

Ukliďme Šternberk!