Naše škola byla vybrána a podpořena v grantovém programu Nadace O2 „Sázej stromy“ určeného k výsadbě nových stromů a keřů. Po kácení starých suchých stromů a přípravě terénu přišel čas začít s realizací projektu obnovení zeleně s cílem vytvořit v areálu školy přírodní klimatickou zahradu.

logo Sázej stromy

V úterý 9. května proběhl projektový den, při kterém se žáci zapojili do výsadby stromů a keřů na školní zahradě. Dřeviny byly vysazeny odbornou firmou a žáci následně pomáhali při zasypávání štěpkou a při zálivce. Plánovaná Přírodní klimatická zahrada se už postupně začíná rodit. Máme zde pestrou škálu zástupců listnatých lesních a ovocných stromů a keřů, které budou užitečné jak pro hmyz a ostatní živočichy, tak pro člověka.
Za několik let, až začnou plodit, si pochutnáme nejen na tradičních plodech jako jsou rybíz, třešeň, lískové a vlašské ořechy, tak i na méně známých plodech jako například josta, mišpule, moruše, oskeruše či muchovník. Přírodní zahrada bude poskytovat stín a útočiště pro různé živočišné zástupce včetně našich žáků.

Výsadba stromů a keřů