V úterý 30.5. proběhl projektový den s názvem „Na talíř i do vázy“. Naše škola je zapojena do školního projektu Ovoce, zelenina a mléko do škol, v jehož rámci jsme dostali ochutnávkový koš ovoce, zeleniny a mléčných výrobků.

logo Ovoce, zelenina a mléko do škol

Žáci se nejprve seznámili s některými druhy lokálního i exotického ovoce a zeleniny, dozvěděli se, kde a jak se pěstují a odkud se k nám dovážejí. Následně měli příležitost jednotlivé druhy ochutnat, například mango, blumy, hroznové víno, řapíkatý celer či cherry rajčata.
V druhé části dne žáci ochutnali pestrou škálu mléčných výrobků – tvaroh, zakysanou smetanu, jogurt či cottage. Dozvěděli se, proč jsou mléčné výrobky nepostradatelnou součástí stravy člověka a proč by je měli zařazovat do svého každodenního jídelníčku.

Na talíři i do vázy.