V měsíci lednu se děti těšily na sníh, který bohužel nenapadl. A proto, zcela z praktických důvodů, jsme se rozhodli sněhovou nadílku namalovat alespoň na papír. Děti vytvářely sněhuláky, zasněžené domy, stromy, kopce a ptačí budky. Všechna výtvarná díla děti zasypaly imaginárními vločkami. A najednou měly pocit, že zima je opravdu mezi námi.
Další aktivitou v tomto měsíci bylo stavění komínu z dřevěných kostek. Všem zúčastněným dětem se zdálo nemožné překonat Milanův rekord v počtu 28 na sobě stojících kostek. Byla to soutěž plná zvratů, překvapení a očekávání z výsledku. Takže: „Milane, gratulujeme“.
Pocit příjemného napětí panoval i při soutěži v šipkách. Výsledky jsou následující: 3. místo patří Pepovi, 2. místo Michalovi, 1. místo Borisovi.
Třešničkou na dortu, v měsíci lednu, bylo pečení vaflí s čokoládou, zmrzlinou a šlehačkou. K této oblíbené činnosti není co dodat. Snad jen: „Mňam! To vám byla dobrota!“

Wafle