Ve čtvrtek 11.5. se na naší škole uskutečnil environmentálně – edukativní program s názvem E-liška. Školu navštívil lektor pan Radomil Holík spolu s liškou Coco. Liška Coco je tříletá liška obecná, ochočená, očkovaná a zvyklá na cizí lidi i děti, proto mohla volně pobíhat po třídě. Programu se na naše pozvání zúčastnili i uživatelé služeb ze spřátelených šternberských organizací, a to Charity Šternberk a ÚSP Vincentinum Šternberk. Během výukového programu se žáci i dospělí dozvěděli, jak lišky vypadají, kde žijí, čím se živí a jak jsou užitečné pro udržování rovnováhy v přírodě. Závěrem si mohli lišku i pohladit. Pro všechny účastníky bylo velkým zážitkem na vlastní oči vidět lišku, se kterou se ve volné přírodě málokdy potkají.