Měsíc červen panoval v duchu léta a hezkého slunečného počasí, které jsme využívali plně venkovními aktivitami. Hráli jsme hlavně kopanou, lehký tenis, házeli hracími kroužky na cíl, skákali přes švihadlo, malovali barvičkami. Na školní zahradě jsme sbírali černý rybíz plný vitamínů.
Z odpočinkových a rekreačních činností jsme využívali stolní a deskové hry, stavebnice, karty, puzzle, mikádo, poslouchali hudbu, sledovali pohádky atp.

Červen v ŠD

A protože jsme tvořiví, tak jsme pracovalIi s lepidlem, nůžkami, papírem. A vytvořili jsme si společnou letní koláž, která se jmenuje: ŠKOLNÍ DRUŽINA 2023 – 2024. Uvedený společný výtvor jsme využili k focení ve školní družině. Závěr patřil společné hře: HLEDÁNÍ POKLADU ANEB SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME. Na jednotlivých stanovištích všichni plnili úkoly, aby získávali indicie, které jim napomohli při hledání pokladu.
Taky jsme věnovali čas bezpečnosti a chování v době letních prázdnin. Povídali jsme si například o tom, jak se chovat u vody, v lese, na silnici, při sportování. Jak správně postupovat, když někdo dostane úpal atp.

A co napsat na závěr?
Červen, to je měsíc v létě, který teplem zahřeje tě.
V červnu rostou jahody, koupeme se u vody.
V červnu také končí škola, každý školák výská: „Hola!“

Všem dětem i kolegům ze ZŠ Šternberk, Olomoucká 76 přeji slunečné a odpočinkové prázdniny.
Bc. Božena Naňáková, vychovatelka ŠD