Ve středu 26. dubna se V. třída vypravila do Litovle na akci pořádanou ZŠ, DD a ŠJ Litovel „Běh Litovelským Pomoravím“. Jednalo se o závod s prvky orientačního běhu a branného závodu, který probíhal v CHKO Litovelské Pomoraví. Tříčlenná družstva absolvovala tříkilometrovou trasu, během níž plnila úkoly na osmi stanovištích. A to skok přes švihadlo, střelba ze vzduchovky, dráha na kyblících, jízda na vystředěném kole, sklapovačky, týmová chůze na lyžinách, překonání lanové překážky přes řeku a kotoul ve dvojici. Naši školu reprezentovali čtyři chlapci a jedna dívka. Sestavili dvě družstva, která si závod moc užila. Všichni se pustili do plnění úkolů velmi odvážně a zvládli skoro všechny výzvy bez jediného zaváhání. Dokázali, že zvládnou fungovat jako tým.
Letošního 16. ročníku závodů se zúčastnilo 7 partnerských škol – z Prostějova, Litovle, Šumperka, Zábřehu, Mohelnice a Olomouce. Soutěžilo 10 chlapeckých družstev a 5 dívčích (smíšených) družstev.
Naši žáci a žákyně si závody moc užili a už se těší, až natrénují na příští rok a opět si poměří síly s ostatními dětmi z regionu.