Ve středu 17.4. se vybraní žáci 5., 7. a 9. ročníku vydali do Litovle na tradiční jarní akci Běh Litovelským Pomoravím. Závod pořádala Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel. Tříčlenné týmy žáků se vydaly na tříkilometrovou trať skrz litovelské lesy a plnily na devíti stanovištích různorodé úkoly, které prověřili jejich pohybovou zručnost a týmovou spolupráci. Stříleli ze vzduchovky na terč, trefovali se do basketbalového koše, přelézali žebřík, jezdili s rudlem a stavebním kolečkem, přelézali vodní příkop po laně nebo jezdili na excentrickém kole. Týmu ve složení Gabriel Gábor, Martin Novák a Josef Christ se podařilo získat krásné 3. místo z deseti chlapeckých týmů. Žáci z druhého šternberského týmu se sice neumístili na předních příčkách, ale přesto závod perfektně zvládli a odnesli si skvělé zážitky. Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a účast na této sportovní akci.

Běh Litovelským Pomoravím